W tym numerze „Daję Słowo” autorzy opowiadań zaskakują różnorodnością i hojnie obdarzają czytelników miksem gatunków i historii.

Fanów obyczajówek zapraszam do zapoznania się ze wspaniałym piórem Marty Kopacz – w utworze „16:07, początek lata” poznajemy historię pewnej rodziny, doświadczonej trudnymi dla bohaterki doświadczeniami. Będzie wzruszająco, życiowo i zachwycająco.

„Fengo” autorstwa Darii Bartoszak przeniesie nas do przyszłości, w której sztuczna inteligencja pomaga ludziom wyzdrowieć w luksusowym kurorcie. Czy aby na pewno decyzje podejmowane przez ludzi i AI są słuszne?

„Olcha z Wilczej Doliny” – Agata Kasiak znów zaskakuje pięknym językiem i fenomenalną historią Wiedźmy i Wilka ze znanej czytelnikom Wilczej Doliny. Dajcie się porwać baśniowemu, fantastycznemu klimatowi tej opowieści. Ciąg dalszy w kolejnym numerze!

Serdecznie zapraszam do zabawy tych, którzy chcą spróbować własnych sił w pisaniu – przedstawiam opowiadanie patchworkowe, którego dalszy ciąg zależy od czytelników i chętnych autorów. „Zbyt długa zima” to początek opowiadania, które może pójść w każdym możliwym kierunku. Czy zechcecie pomóc policjantowi Tomczykowi rozwiązać sprawę morderstwa? Kim okaże się Samuel Rogus? Wszystko w waszych rękach! Szczegóły zabawy załączamy przy początku opowiadania patchworkowego.

W materiałach dostępnych dla patronów znajdą się jeszcze:

Opowiadanie „Życiowa decyzja” od Darii Bartoszak – poznajmy pozornie utopijne miasteczko Amirak, gdzie elfy i ludzie mogą prowadzić spokojne życie z dala od prześladowań. Jak wiele może poświecić jedna osoba, by ratować kogoś, kogo kocha?

 „Aspirant” – fragment nowej książki Norberta Kościeszy. Brutalność w codzienności polskiej Policji opisana przez byłego policjanta. Zapraszam na opowiadanie pełne akcji!

Wydarzenia polonijne za granicą

W tym dziale będę pisać o tym, co literacko dzieje się na świecie. Zapraszam do śledzenia wspomnianych w artykule linków i wspomagania polskiej literatury za granicą. Organizowane wśród emigrantów booktoury i wydarzenia pomagają polskim autorom dotrzeć na światowy rynek, nawiązać nowe znajomości i zapewnić czytelnikom rozrywkę.

Serdeczeni Was pozdrawiam!

– Iza Rdesiuk